Скъпи приятели,
Вчера (08.11.2025г.) приключи първата битка на екранизациите в CINEBOOK, тази година. Там една срещу друга се изправиха две книги на Стивън Кинг- „Дългата разходка“ на издателска къща Бард и „Бягащият човек“ на издателство Ибис.
Както всяка година, първата седмица от проекта ни достига до вас най-неочаквано. Наблюдавахме в хода и, че интересът нарастваше лавинообразно и регистриралите се участници се множаха всеки ден. Част от вас не бяха прочели правилата, други може би не ги бяха разбрали, трети просто ги мързеше, но интересът ви бе там. Жив и искрен. Такъв, какъвто винаги е бил. Към книги, към филмите и към тънката нишка, която ги свързва от толкова, много години.
В нашата първа битка ( справка тук) регистрирахме точно:
146 участника
144 коментара (които правилата на кампанията НЕ изискват)
38 споделяния (които правилата на кампанията НЕ изискват)
Превесът на единия роман спрямо другия бе значителен. „Дългата разходка“ (мнение на CINEBOOM за екранизацията) овърша родните и световни екрани преди месец-месец и половина. Вие вече бяхте чули достатъчно за тази екранизация или поне имахте идея, за какво иде реч от трейлърите. „Бягащият човек“ дебютира едва вчера в кината. Дори трейлърът му загатва за история, каквато вече познаваме в … например „Squid Game“.
134 от вас пожелаха да спечелят „Дългата разходка“
14 от вас пожелаха да спечелят „Бягащият човек“.
Измежду всички 134 регистрирали се за „Дългата разходка“, жребият на CINEBOOM определи заветното копие да отиде при: Илина Георгиева от гр. Варна
Честито на Илина. Може да очаква член на екипа да се свърже с нея през фейсбук профила и, за да уточним най-удобния начин за доставка на копието на романа. Благодарим ти. Имаш право да продължиш да участваш и за останалите книги!
Вчера (08.11.2025г.) стартира седмица втора от „Cinebook: Битка на екранизациите“. Там един срещу друг се изправят фантастичния свят от „Игрите на глада“ и фантастичния свят на „Мики 7“.
„Игрите на глада: Изгревът в деня на жътвата“ на издателство Екслибрис е най-новата част от култовата поредица на Сюзън Колинс. Нейната екранизация ще видим в кината през 2026г.
„Мики 7“ на Artline Studios е книгата, на която носителят на Оскар Бонг Джон Хо („Паразит“) базира
своя сценарий за „Мики 17“. Премиерата бе по-рано през 2025г., а в главната роля видяхме Робърт Патисън.
През следващите седем дни двете екранизации се изправят една срещу друга. Можеш да се включиш ОЩЕ СЕГА ТУК. В събота, ще приключим и този дуел и стартираме… номер 3!
Прекрасна седмица на всички 🙂




