В две последователни дни се проведе церемонията по връчване на филмовите награди на Британската академия. „Земя на номади“ грабна статуетката за главна, женска роля на Франсис Макдормънд, както и най-добър режисьор за Клои Жао. Антъни Хопкинс бе отличен за ролята си в „The Father“, а Даниел Калуя повтори победата от Глобусите и взе статуетката за поддържаща мъжка роля в „Judas and the Black Messiah“.

Предста в яме ви списъка с номинирани, като във всяка категория , победителят е удебелен !

Best Film
“The Father”
The Mauritanian”
“Nomadland”
“Promising Young Woman”
“The Trial Of The Chicago 7”

Leading Actress
Bukky Bakray, “Rocks”
Radha Blank, “The Forty-Year-Old Version”
Vanessa Kirby, “Pieces Of A Woman”
Frances McDormand, “Nomadland”
Wunmi Mosaku, “His House”
Alfre Woodard, Clemency”

Leading Actor
Riz Ahmed, “Sound Of Metal”
Chadwick Boseman, “Ma Rainey’s Black Bottom”
Adarsh Gourav, “The White Tiger”
Anthony Hopkins, “The Father”
Mads Mikkelsen, “Another Round”
Tahar Rahim, “The Mauritanian”

Supporting Actress
Niamh Algar, “Calm With Horses”
Kosar Ali, “Rocks”
Maria Bakalova, “Borat Subsequent Moviefilm”
Dominique Fishback, “Judas And The Black Messiah”
Ashley Madekwe, County Lines”
Yuh-Jung Youn, “Minari”

Supporting Actor
Daniel Kaluuya, “Judas And The Black Messiah”
Barry Keoghan, “Calm With Horses”
Alan Kim, “Minari”
Leslie Odom Jr., “One Night In Miami…”
Clarke Peters, “Da 5 Bloods”
Paul Raci, “Sound Of Metal”

Outstanding British Film
“Calm With Horses”
“The Dig”
“The Father”
“His House”
“Limbo”
“The Mauritanian”
“Mogul Mowgli”
“Promising Young Woman”
“Rocks”
“Saint Maud”

Film Not In The English Language
“Another Round”
“Dear Comrades!”
“Les Misérables”
“Minari”
“Quo Vadis, Aida?”

Animated Film
“Onward”
“Soul”
“Wolfwalkers”

Director
“Another Round,” Thomas Vinterberg
“Babyteeth,” Shannon Murphy
“Minari,” Lee Isaac Chung
“Nomadland,” Chloé Zhao
“Quo Vadis, Aida?,” Jasmila Žbanić
“Rocks,” Sarah Gavron

Original Screenplay
“Another Round,” Tobias Lindholm, Thomas Vinterberg
“Mank,” Jack Fincher
“Promising Young Woman,” Emerald Fennell
“Rocks,” Theresa Ikoko, Claire Wilson
“The Trial Of The Chicago 7,” Aaron Sorkin

Adapted Screenplay
“The Dig,” Moira Buffini
“The Father,” Christopher Hampton, Florian Zeller
“The Mauritanian,” Rory Haines, Sohrab Noshirvani, M.B. Traven
“Nomadland,” Chloé Zhao
“The White Tiger,” Ramin Bahrani

Original Score
“Mank,” Trent Reznor, Atticus Ross
“Minari,” Emile Mosseri
“News Of The World,” James Newton Howard
“Promising Young Woman,” Anthony Willis
“Soul,” Jon Batiste, Trent Reznor, Atticus Ross

Casting
“Calm With Horses,” Shaheen Baig
“Judas And The Black Messiah,” Alexa L. Fogel
“Minari,” Julia Kim
“Promising Young Woman,” Lindsay Graham Ahanonu, Mary Vernieu
“Rocks,” Lucy Pardee

Cinematography
“Judas And The Black Messiah,” Sean Bobbitt
“Mank,” Erik Messerschmidt
“The Mauritanian,” Alwin H. Küchler
“News Of The World,” Dariusz Wolski
“Nomadland,” Joshua James Richards

Editing
“The Father,” Yorgos Lamprinos
“Nomadland,” Chloé Zhao
“Promising Young Woman,” Frédéric Thoraval
“Sound Of Metal,” Mikkel E.G. Nielsen
“The Trial Of The Chicago 7,” Alan Baumgarten

Production Design
“The Dig,” Maria Djurkovic, Tatiana Macdonald
“The Father,” Peter Francis, Cathy Featherstone
“Mank,” Donald Graham Burt, Jan Pascale
“News Of The World,” David Crank, Elizabeth Keenan
“Rebecca,” Sarah Greenwood, Katie Spencer

Costume Design
“Ammonite,” Michael O’connor
“The Dig,” Alice Babidge
“Emma,” Alexandra Byrne
“Ma Rainey’s Black Bottom,” Ann Roth
“Mank,” Trish Summerville

Make Up & Hair
“The Dig,” Jenny Shircore
“Hillbilly Elegy,” Patricia Dehaney, Eryn Krueger Mekash, Matthew Mungle
“Ma Rainey’s Black Bottom,” Matiki Anoff, Larry M. Cherry, Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal
“Mank,” Kimberley Spiteri, Gigi Williams
“Pinocchio,” Mark Coulier

Sound
“Greyhound,” Beau Borders, Christian P. Minkler, Michael Minkler, Warren Shaw, David Wyman
“News Of The World,” Michael Fentum, William Miller, Mike Prestwood Smith, John Pritchett, Oliver Tarney
“Nomadland,” Sergio Diaz, Zach Seivers, M. Wolf Snyder
“Soul,” Coya Elliott, Ren Klyce, David Parker
“Sound Of Metal,” Jaime Baksht, Nicolas Becker, Phillip Bladh, Carlos Cortés, Michelle Couttolenc

Special Visual Effects
“Greyhound,” Pete Bebb, Nathan Mcguinness, Sebastian Von Overheidt
“The Midnight Sky,” Matt Kasmir, Chris Lawrence, David Watkins
“Mulan,” Sean Faden, Steve Ingram, Anders Langlands, Seth Maury
“The One And Only Ivan,” Santiago Colomo Martinez, Nick Davis, Greg Fisher
“Tenet,” Scott Fisher, Andrew Jackson, Andrew Lockley

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Please enter your comment!
Please enter your name here

40 + = 41