Малко преди премиерата на дългоочакваното заглавие носителят на Оскар Джаред Лето предизвика фурор в социалните мрежи със… своята заплата. Според информацията актьора е получил милиони долари за филма. Според нашия източник сумата, за ролята на Скелетор е точно $5 млн. Това включва актьорското му изпълнение, както и промоционалните ангажименти около филма. 
Това е най-голямата премиера на Amzon MGM за лятото. Бюджета е около $175 млн. , като в главната роля гледаме Никълъс Галицин в ролята на Принц Адам или по-познат, като Хи-Мен.
Ролята на Лето (Скелетор) включва тежка аниматроника и компютърни ефекти. В поддържаща роля ще видим и Идрис Елба, като Дънкан/Man-At-Arms.




